3D televize nabízí skutečný a nepopsatelný zážitek z filmů

Opravdový prožitek z filmu vám přinesou jedině 3D televize

Televizory s 3D technologií zažívaly v posledních letech obrovský boom. Tehdy je jako novinku na trhu chtěl vyzkoušet téměř každý. Klasické 2D televize jsou dnes zastaralé a pomalu na ústupu, nedá se však tvrdit, že je zcela nahradily 3D televize.

V potaz musíme vzít obrovské rozšíření stolních počítačů a notebooků, které dnes dokážou částečně roli televize převzít. Na druhou stranu, jen těžko mohou poskytnout tak kvalitní divácký zážitek.

TOP 3D televize, které doporučuje TV specialista

Televize Uhlopříčka Hodnocení Cena
Televize LG 65EG960V - Testování

Loewe bild 1.65

165 cm 59 289 Kč
Detaily
Samsung UE55HU7500 - Testování

Samsung UE55HU7500

138 cm 49 929 Kč
Detaily
Sony Bravia KDL-55W805B - Testování

Sony Bravia KDL-55W805B

139 cm 32 390 Kč
Detaily

3D televize začínají být čím dál více oblíbené

Oblíbenost 3D televizí dokládá zejména stále se zvyšující prodej. To může být dáno tím, že zatímco na počátku nebyla 3D technologie příliš přitažlivá, dnes je situace jiná. Vývoj se v poslední době velmi zrychlil a dnes dokáže 3D technologie nabídnout opravdu tolik předností, že zaujme i původně nedůvěřivé diváky. Velký podíl na tom samozřejmě mají i doplňkové služby a funkce těchto chytrých televizorů.

Lidé vyhledávají 3D televize zejména kvůli stále vyšším nárokům, jedinečnému zážitku a jistému komfortu. Obrovská skupina fanoušků sportu si trojrozměrné televizory pořídila převážně kvůli sledování sportovních přenosů, které rázem dostaly zcela nový nádech. Další významnou skupinou jsou nároční diváci, v jejich případě dokázala nová 3D technologie prakticky nahradit klasické promítání v kině.

TIP: Nevíte si rady s výběrem oné správné televize? Potom doporučuji si přečíst článek “Jak správně vybrat televizi“.

Jaké 3D technologie jsou na trhu?

Trojrozměrný obraz je iluze, nicméně pokud zvolíte tu správnou technologii, může to být dokonalá iluze, ze které si odnesete prvotřídní zážitek. V dnešní době existují prakticky tři technologie, jak trojrozměrný obraz vytvořit.

Všechny mají své výhody i nevýhody, liší se jak kvalitou obrazu tak zejména cenou. Ve dvou případech se neobejdete bez 3D brýlí. Třetí případ poukazuje spíše na možnou budoucnost a technologii ve vývoji.

Aktivní 3D brýle

V tomto případě jsou 3D brýle plnohodnotným elektronickým zařízením, které musí být napájeno. Praxe je taková, že se využívá přímo zabudovaného akumulátoru nebo u levnějších variant vyměnitelných „tužkových“ AA baterií. Princip je zcela jednoduchý, brýle se pomocí bezdrátového přenosu synchronizují s druhým zařízením, tím může být právě televize, která převádí obraz do trojrozměrné podoby.

Pasivní 3D brýle

Bez 3D brýlí se sice neobejdete ani při pasivní 3D technologii, nicméně fungují zcela rozdílným způsobem. Brýle mají zabudované polarizační filtry, které samy o sobě převádí obraz do trojrozměrnosti. Televize v tomto případě jen přizpůsobí obraz tak, aby ho mohly brýle správně filtrovat a zobrazovat očekávané 3D rozlišení. Jedná se o obyčejné brýle, které mají pouze zabudované speciální skla.

3D obraz bez brýlí

Technologie trojrozměrného obrazu, který lze sledovat pouhým okem, je stále na počátku svého vývoje, proto je značně nedokonalá. Hlavními nevýhodami je především omezenost pozorovacího úhlu, vzdálenost a také poměrně malé rozlišení obrazu, který může být celkově nekvalitní. Na druhou stranu se zdá, že právě tohle by mohla být budoucnost 3D televizorů.

Kterou technologii využít, aktivní, nebo pasivní?

Aktivní 3D technologie vám přinese mnohem čistší a kvalitnější obraz, který lze zobrazit v plném rozlišení. Nevýhodou naopak je, že aktivní brýle jsou dražší. Lze je sice pořídit také relativně levně, ale bývají většinou nepohodlné, příliš těžké a mnohdy i nespolehlivé. Vždy je lepší zvolit raději osvědčené brýle od renomovaného výrobce, na které se můžete plně spolehnout.

Pasivní 3D brýle nemají v porovnání s aktivní technologií téměř co nabídnout. Jedinou možnou výhodou je právě výrazně nižší cena, která je však vykoupena nekvalitností obrazu, ten navíc nikdy nedosáhne plného rozlišení.

Co mi může nová 3D televize přinést a vyplatí se vůbec?

Jak už vyplývá ze zmíněných informací, 3D televize vám přinese především nový zážitek při sledování oblíbených filmů, sportovních přenosů, apod. Díky trojrozměrnému obrazu a dalším špičkovým funkcím, které dnes tyto televize mají, budete doslova vtaženi přímo do děje. Pokud trávíte sledováním televize opravdu mnoho času a je vaším koníčkem, rozhodně při koupi 3D televize nebudete litovat.

Nicméně ještě než si nový televizor pořídíte, vyzkoušejte raději možnosti 3D technologie osobně. Jednak ne každý takový obraz „snese“, některým jedincům se při sledování 3D, zvláště s brýlemi, může dělat nevolno od žaludku nebo bolet hlava. Dále existuje skupina populace, která má oční vady a některé z nich mohou vnímání 3D technologie značně omezit nebo dokonce znemožnit.

TV specialista - Výhody produktu  Výhody

 • zcela nové vnímání obrazu
 • úchvatné záběry
 • ostřejší detaily
 • větší rozlišení
 • komfort
 • celkově vylepšené funkce (např. zvuku)
 • opravdu kvalitní 2D obraz
 • opravdový zážitek při sledování

TV specialista - Nevýhody produktu  Nevýhody

 • vyšší pořizovací cena
 • nemožnost sledovat 3D obraz s očními vadami
 • možná nevolnost a bolest hlavy

Spokojenost a zkušenosti uživatelů

Jestliže vlastníte 3D televizor, přispějte svým názorem do naší recenze. Značně tak ulehčíte koupi některým čtenářům. Můžete zmínit typ televizoru, jeho klady i zápory. Každá taková reakce je pro nás velmi cenná.

Renomovaní výrobci 3D televizorů

Jestliže si lámete hlavu, od kterého výrobce si 3D televizi koupit a který z nich má 3D technologii nejdokonalejší, odkážeme vás na několik z nich. Průkopníkem těchto převratných zařízení na českém trhu je jihokorejská společnost Samsung. Tento technologický „gigant“ uvedl první 3D televizor v roce 2010. Zároveň je zárukou kvality a to téměř u všech svých elektronických zařízení.

Jako další můžeme jmenovat například výrobce LG, který pravidelně posunuje vývoj své 3D technologie kupředu. Podobně činí také Panasonic a Sony. Naopak se raději vyhněte neznámým výrobcům, protože 3D televizory jsou poměrně složité na výrobu a obraz by nemusel být stoprocentní.

Osvědčený prodejce televizorů

 

Návod zdarma: 13 tipů, jak prodloužit životnost televize

E-book ZDARMA: Jak prodloužit životnost televize

Chcete výrazně prodloužit životnost vaší televize, aby vám vydržela i 20 let?

Potom získejte E-book ZDARMA: 13 TIPŮ, jak prodloužit životnost televize. Stačí jen vyplnit níže e-mail, jméno a odeslat žádost, pomocí tlačítka.

Ověřený prodejce

Ověřený prodejce Kasa.cz - Doporučuje TVspecialista.czHodnocení 5 hvězd

Osobně nakupuji z kasa.cz, kde mají ty nejlevnější ceny a pří nákupu nad 1 000 Kč je doprava ZDARMA. E-shop Kasa.cz využívám již několik let a jsem s jejich profesionalitou vždy spokojen. Především nabízí ty nejnižší ceny na trhu. Rovněž k tomu, působí v ČR a SL po mnoho let a ví, jak se chovat ke svým zákazníkům.

(Možnost také splátkového kalendáře)

TV specialista

Martin Sladký - TV Specialista

Martin Sladký (71 let) – Ostrava

„Považuji se za TV specialistu, protože se věnuji elektronice od roku 1970 a  konkrétně televizorům od roku 1990. Prošli mi pod rukami tisíce typů a všechny dostupné značky na trhu, i ty co už mezi námi nejsou. Nyní už jsem v důchodu, sice bohužel už nejsem schopný pracovat rukami jako dříve, proto se aspoň koníčku věnuji na tomto portále, kde se snažím čtenářům pomoci s výběrem toho kvalitního televizoru.

Pocházím z dob, kdy výrobky dosahovali opravdové kvality a taková televize, skříň nebo pračka vydržela i 20 let, což bohužel dnes vidím zřídka u jakéhokoliv produktu. Jelikož mám dlouholeté zkušenosti se všemi značkami, vybírám pouze ty které nabízejí opravdovou kvalitu.

Bohužel u mnohých značek s obrovskou výrobou, jsem zaznamenal vysokou poruchovost, proto se snažím zde na portálu doporučovat a recenzovat, pouze kvalitní a dlouhověké televize i  jiné produkty mnou zakoupené. “

Může vás zajímat

E-book ZDARMA: Jak prodloužit životnost televize

Chcete výrazně prodloužit životnost vaší televize, aby vám vydržela i 20 let?

Potom získejte E-book ZDARMA: 13 TIPŮ, jak prodloužit životnost televize. Stačí jen vyplnit níže e-mail, jméno a odeslat žádost, pomocí tlačítka.

2018-04-19T08:51:19+00:00 28.11.2017|0 Comments

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.