Dětský tablet Gogen Maxipes Fík znám velice dobře, protože jsme dlouho vybíraly s manželkou vhodný a učenlivý dárek pro našeho vnuka. Po dlouhém hledáním jsem narazil na dětský tablet Gogen Maxipes Fík, který mi doporučila i naše známá dětská pedagožka a psycholožka.

Sama mi řekla, že děti s poruchou pozornosti a vnímání, se zlepšují dnes pomocí tabletu. Sice mne to velice překvapilo, ale logicky mi to vysvětlila. V krátkosti děti více vnímají pohyblivé obrázky a to především na obrazovce, což je dokázáno i mnoha testy, pokud tablet Gogen Maxipes Fík využije dítě na vzdělávací hry, bude jeho pozornost více zaujata i se více toho naučí.

Samozřejmě mě také upozornila, aby jej dítě využívalo maximálně 60 minut denně. Mnozí rodiče totiž kupují tablety dětem, aby jim dali pokoj a nerušili je například u televize nebo brouzdání po internetu.

Tablet Gogen Maxipes Fík - Děti si hrají 6

Jaké má hlavní rysy dětský tablet Gogen Maxipes Fík

Dětský tablet Gogen Maxipes Fík už zaujme, dítě jenom pohledem, protože je krásně tvarován s nádhernými barvami. Všechno je samozřejmě dostupné v české jazyce, navíc doplněn o mikrofon, pro zábavné zpívání a nahrávání.

Velice mne zaujala funkce přepnutí na dospělý a dětský mód, proto jej mohou využít i pokročilejší nebo dospělejší uživatelé. Opravdu multifunkční dětský tablet, který mohou využít i dospělí. Proč mít dva, když můžete mít jenom jeden.

Tablet Gogen Maxipes Fík dosahuje nadprůměrné rychlosti

Tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD9 G3G není jen pro děti, jak jsem již zmiňoval, oplývá kvalitní rychlostí, která zvládne všechny aplikace a hry. Nevím proč, ale každý se dívá u Androidových zařízení na počet jader, ale přitom je hlavní mít co nejvyšší operační paměť RAM.

TIP: Pokud budete v budoucnu kupovat zařízení jako je chytrý telefon nebo tablet, rozhodně se zaměřte na velikost paměti, která musí mít minimálně 1 Gb RAM. Na tom závisí 80% rychlosti zařízení, protože aplikace v takovýchto zařízení dokáží využívat jen maximálně 3 jádra (zbytek už je marketingová propaganda), nejvíce na rychlosti závisí právě operační paměť RAM.

Tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD9 G3G má v sobě velikost operační paměti RAM 1GB RAM a interní paměť (Pro ukládání medií) o velikosti 8GB. Je osazený čtyřjádrovým procesem Rockchip 3126 Cortex A7 o frekvenci 1,3 GHz a dotykově ovládaný 9″ displej (22,8 cm), který nabízí rozlišení až 1024 x 600 bodů.

Hravé a naučné hry pro rozvoj dětí

Dětský tablet GoGEN Maxipes Fík v sobě uchovává nemálo předinstalovaných aplikací a naučných her, kterými se může dítě vyvíjet. Hry s naučnou tématikou jsou zaměřeny na postřehové, paměťové, vjemové a rozhodovací. V základní výbavě nechybí audiovizuální přehrávač, funkce kreativního malování a dokonce ani přední a zadní webkamera s možností vytvářet fotografie a jejich následných úprav.

Funkce karaoke potěší všechny malé zpěváky, kteří tak mohou procvičovat své pěvecké schopnosti. Mikrofon je součástí dodávky. Výchova ke vztahu nejen k hudbě pokračuje i na některých webech s bezpečným dětským obsahem, kam patří například online vysílání rádia Junior nebo i-vysílání dětských pořadů s informačním a zábavním charakterem.

Desetitisíce her na Google Play a nejen to

Tablet Gogen Maxipes Fík - Děti si hrají 7

Tablet Gogen Maxipes Fík, má v sobě operační systém Android 4.4.4 KitKat, který je podle mého testování nejstabilnější, vyšší verze jednak berou moc operační paměti, ale jsou hlavně nestabilní.

Protože tablet není pouze pro dětské využití, není nijak omezen, pokud není přepnut do dětského režimu. Samozřejmostí je internetový prohlížeč, pošta, hudba a mnoho dalšího. Především máte přístup na Google Play, kde naleznete desetitisíce her a nejen to.

Individuální přizpůsobení a rodičovská kontrola

Nejen děti, ale i rodiče uvítají možnosti individuálního přizpůsobení pracovní plochy. Integrované dětské prostředí SIMBA disponuje 2 variantami menu, přičemž první – obrázkové – je určeno pro nejmladší děti, a druhé – dlaždicově uspořádané – pro ty o trochu zkušenější. Tablet GoGEN Maxipes Fík MAXPAD9 G3G disponuje až čtyřmi dětskými profily, které lze jednoduše sledovat.

Navíc jde tablet Gogen Maxipes Fík kontrolovat tak, že nastavíte konkrétní dny a hodiny pro využití jednotlivých aplikací a her. Můžete tímto kontrolovat daný rozvrh pro využití tabletu, ale jednak budete chránit děti před plýtváním času a zabráníte sledování nevhodného obsahu.

Možnost o rozšíření paměti na média

S tabletem Gogen Maxipes Fík MAXPAD9 G3G máte k dispozici slot pro rozšíření uložiště pomocí slotu pro microSD a microSDHC karty (do 32 GB). Dále se nabízí výstup pro sluchátka a micro USB port.

Součástí dodávky je USB kabel, AC/DC nabíječka, mikrofon, silikonové ochranné pouzdro proti poškození tabletu a li-Ionová 3500 mAh, což je opravdu kvalitní baterie s velkou výdrží. Zhruba vydrží asi 4 hodiny, záleží na probíhajících aplikací.

O výuku vašich dětí se postará Maxipes Fík

Maxipes Fík je v celém tabletu, který se snaží ve vzdělávacích hrách učit naše ratolesti k dokonalosti. Všechny výukové hry jsou v českém jazyce.

Tablet Maxipes Fík je v krásném provedení a dostupný v těchto barevných provedení: zelená, modrá, růžová, azurový. Níže můžete vidět všechny barevná provedení nejnovějších typů.

Vzdělávání s moderní hračkou

 • S dětským tabletem GoGEN MAXPAD 9G3 máte možnost ze stránek www.maxipes.cz stáhnout bezplatně zábavné výukové aplikace, které pomáhají dětem s rozvojem osobnosti a znalostí. To vše pomocí zábavných her, úkolů, hádanek, pexesa a obrázků doplněných o hlasového průvodce, takže si s nimi poradí už od nejútlejšího věku.
 • Veškeré informace k výukovým hrám a aplikacím naleznete zde.
 • Dětský internetový prohlížet nabízí dětské pořady, jako jsou i-vysílání na www.Decko.cz, informacemi a zábavou nabitý web Alik.idnes.cz nebo on-line vysílání rádia Junior, kde se nachází spousta hravých a naučných pořadů.
 • Nabízejí se i předinstalované hry se sportovní tematikou, logickými úlohami a hrami procvičujícími postřeh a rychlé rozhodování. Děti tady také najdou kreativní malování, hudební i video přehrávač a kouzelný fotoaparát, jehož fotografie si sami mohou dozdobit postavičkami Maxipsa Fíka.
 • Karaoke může využít i celá rodina k zábavě.
 • Výrobce Gogen vždy myslel na své zákazníky a je jedno zda jsou malí či velcí. Nejenže je navíc za jednou cenu mikrofon, nabíječka a datový kabel, ale také silikonové pouzdro, která prodlouží životnost tabletu! Jak jsem již několikrát zmiňoval, že výrobce Gogen jede především na kvalitu, která je spojena i s těmito maličkostmi.
 • Rodičovský režim a dětským režim, mezi kterými můžete přepínat je úžasný. Tablet je tedy vhodný i pro zkušenější uživatele.

TIP: Osobně nakupuji z Kasa.cz, kde je zaručená kvalita profesionalita. Vždy mi vyhověli a vše probíhalo bez problémů ne jako v ElectroWorldu. Především nabízejí nejlevnější ceny tabletu Gogen Maxipes Fík.

Tablet Gogen Maxipes Fík - Děti si hrají

Nejpokročilejší rodičovská kontrola pro dětské tablety

Integrované dětské prostředí SIMBA nabízí výběr mezi dvěma zobrazeními úvodního menu a to buď v dětském obrázkovém provedení, nebo v dlaždicovém uspořádání pro zkušenější malé uživatele. Vše je samozřejmě provedeno v českém jazyce a je dodáván také manuál. Níže můžete vidět hlavní výhody rodičovského zámku:

 • Zařazení dětského profilu dle obrázku, jména, data narození a hesla
 • Máte možnost nastavit data a časy, kdy je možné tabletu užívat. Bez přístupového hesla není možné tablet ovládat.
 • Rodič má možnost nahlížet do profilů a historie a má možnost zamezit aplikace a nástroje k jednotlivým dětským profilům
 • Omezení nebo vypnutí WIFI připojení

Jak nastavovat rodičovský zámek s podobnými popisky můžete naleznout u výrobce – zde.

Obrazovka
Úhlopříčka displeje (palce) 9 “
Rozlišení displeje 1024 x 600 bodů
Procesor
Počet jader čtyřjádrový procesor
Typ procesoru Rockchip
Označení procesoru RK3126
Frekvence procesoru 1300 MHz
Typ jádra Cortex-A7
Paměť
Kapacita flash paměti 8 GB
Velikost paměti RAM 1GB
Fotoaparát
Web kamera přední, zadní
Rozlišení přední kamery 0,3 Mpix
Rozlišení zadní kamery 2 Mpix
Komunikace
Wi-Fi Ano
Bluetooth Ne
3G Ne
4G/LTE Ne
GPS Ne
Integrovaný mikrofon Ano
TV tuner Ne
Vstupy a výstupy
Podpora paměťových karet Ano
Podporované paměťové karty / typ karty microSD, microSDHC
Maximální velikost paměťové karty 32 GB
Sluchátkový výstup Ano
USB porty 1x micro USB
HDMI
Dokovací klávesnice Ne
Baterie
Výdrž baterie 3 hod.
Kapacita akumulátoru 3500 mAh
Operační sytém
Operační systém Android 4.4
OS v češtině Ano
Další parametry
Obsah pro děti a školáky Ano
Rozměry
Šířka výrobku 26.0 cm
Výška výrobku 16.5 cm
Hloubka výrobku 2.0 cm
Hmotnost výrobku 0.7 kg
Šířka balení 30.5 cm
Výška balení 7.5 cm
Hloubka balení 27.0 cm
Hmotnost balení 1.1 kg
[WPCR_INSERT]

Starší verze s podobnými aplikacemi

Návod zdarma: 13 tipů, jak prodloužit životnost televize

E-book ZDARMA: Jak prodloužit životnost televize

Chcete výrazně prodloužit životnost vaší televize, aby vám vydržela i 20 let?

Potom získejte E-book ZDARMA: 13 TIPŮ, jak prodloužit životnost televize. Stačí jen vyplnit níže e-mail, jméno a odeslat žádost, pomocí tlačítka.

Ověřený prodejce

Ověřený prodejce Kasa.cz - Doporučuje TVspecialista.czHodnocení 5 hvězd

Osobně nakupuji z kasa.cz, kde mají ty nejlevnější ceny a pří nákupu nad 1 000 Kč je doprava ZDARMA. E-shop Kasa.cz využívám již několik let a jsem s jejich profesionalitou vždy spokojen. Především nabízí ty nejnižší ceny na trhu. Rovněž k tomu, působí v ČR a SL po mnoho let a ví, jak se chovat ke svým zákazníkům.

(Možnost také splátkového kalendáře)

TV specialista

Martin Sladký (71 let) - TV specialista

Martin Sladký (71 let) – Ostrava

„Považuji se za TV specialistu, protože se věnuji elektronice od roku 1970 a  konkrétně televizorům od roku 1990. Prošli mi pod rukami tisíce typů a všechny dostupné značky na trhu, i ty co už mezi námi nejsou. Nyní už jsem v důchodu, sice bohužel už nejsem schopný pracovat rukami jako dříve, proto se aspoň koníčku věnuji na tomto portále, kde se snažím čtenářům pomoci s výběrem toho kvalitního televizoru na kterém si i třeba zapaří hry.

Pocházím z dob, kdy výrobky dosahovali opravdové kvality a taková televize, skříň nebo pračka vydržela i 20 let, což bohužel dnes vidím zřídka u jakéhokoliv produktu. Jelikož mám dlouholeté zkušenosti se všemi značkami, vybírám pouze ty které nabízejí opravdovou kvalitu.

Bohužel u mnohých značek s obrovskou výrobou, jsem zaznamenal vysokou poruchovost, proto se snažím zde na portálu doporučovat a recenzovat, pouze kvalitní a dlouhověké televize i  jiné produkty mnou zakoupené.“

Může vás zajímat

E-book ZDARMA: Jak prodloužit životnost televize

Chcete výrazně prodloužit životnost vaší televize, aby vám vydržela i 20 let?

Potom získejte E-book ZDARMA: 13 TIPŮ, jak prodloužit životnost televize. Stačí jen vyplnit níže e-mail, jméno a odeslat žádost, pomocí tlačítka.