3D Televize LG 55EG920V - Recenze, testování, zkušenosti
 • Ověřené TV specialistou
 • Výkonná 3D televize
 • Vynikající obraz v Ultra HD/4K rolišení
 • Velikost 139 cm (55″) ve 4K rozlišení
 • Vynikající zvuk
 • Novodobá technologie, příprava na budoucnost
 • TV tuner s nahráváním
Úhlopříčka 139 cm, OLED, prohnutá obrazovka, rozlišení Ultra HD (4K), Neomezeně, Smart TV, 3D pasivní, WiFi integrovaná, DVB-C/S2/T/T2 (H.265) – Certifikováno ČRa, HDMI vstup 3x, Energetická třída A s maximální spotřebou max. 100W, USB 2.0 port 2x, USB 3.0 port 1x, tuner s nahráváním
Moderní technologie jde neustále kupředu neuvěřitelnou rychlostí. Dnes si například koupíte počítač nebo televizi a za půl roku jde o starší kousek, který by se mohl zase posunout dále. V posledním roce se nejčastěji mluvím o 3D televizi, proto jsem si také udělal testy mezi těmito televizory.

Dnes si něco povíme o televizi LG 55EG920V, která je osazena OLED technologií a 3D technologií. 3D televize patří mezi ty dražší kousky, ale napříč vymoženostem se není čemu divit. Osobně jsem se s 3D televizí setkal ne-málokrát a moc mi ani nepřirostla k srdci. Avšak jsem byl ohromen kvalitou a něčím novým, filmy prostě ožijí.

Televize LG 55EG920V je opravdu ojedinělý kousek, který stojí opravdu za to. Nedávno jsem si s televizí LG 55EG920V hrál. Různě jsem ji testoval a podíval se na pár 3D filmů, zejména Avatar, který opravdu dokáže vymáčknout z televizoru maximum svými barvami. Pokud hledáte opravdu kvalitní 3D televizi, potom televize LG 55EG920V je jedničkou na trhu. Výsledky mých testů, si můžete přečíst v recenzi.

Hodnocení

Kvalita obrazu: Hodnocení - 5 hvězd

Kvalita zvuku: Hodnocení - 5 hvězd

Vzhled: Hodnocení - 5 hvězd

Nízká poruchovost: Hodnocení: 3 hvězdy

Kvalitní zpracování el. součástek: Hodnocení: 3 hvězdy

Chytrá technologie: Hodnocení - 5 hvězd

Rychlost procesů: Hodnocení - 5 hvězd

Cena a výkon: Hodnocení - 4 hvězdy

Výhody:

 • Velice kvalitní a ostrý obraz (Ultra HD/4k)
 • Smart Funkce (Wi-Fi, aplikace, chytré ovládání.)
 • Tuner s podporou nahrávání
 • Energická úspora A (Max. 100W)
 • Vynikající zvuk
 • Připravena na budoucnost
 • Výborná 3D televize

Nevýhody:

 • LG má docela vysokou poruchovost
 • Neotočný stojan
 • Docela vysoká cena, ale za kvalitu se platí
 • Některé nastavování jsou obtížnější

TIP: Pokud hledáte spolehlivost a kvalitu, potom televize Gogen, vás jistě potěší. Mám s těmito televizemi velice dobré zkušenosti. Výrobce Gogen si je vědom své kvality, proto ke svým produktům dodává 40 měsíční záruční dobu.

3D Televize LG 55EG920V se špičkovou výbavou

Udělal jsem si různá srovnání mezi 3D televizemi a nejlépe na tom byla právě Televize LG 55EG920V, která je osazena špičkovou technologií za výbornou cenu. Tato 3D televize má vynikající obraz Ultra HD, funkce v podobě chytré televize s Wi-fi s tunerem a dalšími vymoženostmi, které si probereme níže v recenzi.

Největší nevýhoda u tenkých televizí je zvuk. Díky své tloušťky, není možné televize osadit lepšími reproduktory. Naštěstí u televize LG 55EG920V jsem nezaznamenal žádný problém se zvukem. Vždy byl čistý i u vyššího výkonu.

3D televize s Ultra HD rozlišením

Jak již bylo řečeno, televize LG 55EG920V je osazena vynikající obrazem Ultra HD (3830 x 2160 bodů) s obrovskou uhlopříčkou se 139 cm (55 palců). Navíc obsahuje OLED technologií, která je doposud špičkou mezi technologiemi u televizí. Osobně jsem skoukl několik filmů a byl jsem fascinován ostrostí a kvalitou.

Pokud chcete vynikající 3D televizi, potom osobně mohu doporučit tento kousek. Nikdy nebude obraz rozmazaný, uvidíte i minimální detaily jako jsou pihy, stíny jsou neuvěřitelně krásně vykreslené a zobrazovací pohled je také vynikající téměř z každého úhlu.

3D efekt a funkce Upscaling

Slyšeli jste o 3D efektu? V případě televizoru LG55EG920V jej dosáhnete díky funkci Cinema 3D, s níž souvisí funkce Dual Play. Takovéto televize dokáží vysílat dva samostatné obrazy, které lze sledovat pomocí dvou polarizačních brýle. Jestliže mají dva lidé navzájem nasazené brýle, potom když z nich vidí jinou scenerii. Osobně jsem tuto funkci nevyzkoušel, ale někomu se tato technologie může hodit.

Navíc můžete využít funkci Upscaling, který vyrovnává rozdíl u starších nahrávek přes USB, kde dokáže vylepšit obraz.

Rychlý přístup na internet

Díky integrované Wi-Fi, je přístup na internet velice snadný a mobilní. U televize LG55EG920V je vyšší pořizovací cena než u klasických, zejména protože je osazena 3D technologií. Cena samozřejmě nesymbolizuje pouze 3D technologií, ale získáte další chytré funkce, které stojí za to.

Připojil jsem si k televizi svůj tablet, ze kterého jsem udělal klávesnici. Veškeré přechody a ovládaní, bylo rychlé, bez jakéhokoliv technického zpomalení.

Osobně moc nevyužívám internet na televizi, pokud něco hledám, jdu raději ke stolnímu PC. Ale i přesto mnohokrát s manželkou využíváme internetové připojení na nějaká videa a hudbu z Youtube, ale i na jiné věci, které můžeme snadno sledovat online.

Výborný tuner, připravený na budoucnost

Od roku 2018 bude spuštěn nový druh signálu, který bude v roce 2020 nahrazen klasickým DVB-T. Je se opravdu připravit na budoucí pokroky, aby vám televize co nejdéle bez dalšího zařízení. Naštěstí, když si už dnes kupujete dražší televizi s výrobním rokem 2015, potom se změn moc nemusíte obávat.

Ani u této televize LG55EG920V tomu není jinak, jelikož obsahuje nejnovější tuner DVB-T2 (H.265/HEVC), který nám v budoucnu přinese kvalitnější signál spojený s kvalitnějším obrazem a zvukem. Co mě vždy u televizí potěší je USB konektor, který je rovněž samozřejmostí u tohoto typu.

Zvuk s potenciálem domácího kina

Technologie ULTRA Surround dodává televizi LG 55EG920V pořádnou šťávu v podobě vynikajícího zvuku, jako z domácího kina. Protože můj syn si pořídil tuto televizi spolu s XBOX ONE pro svého syna, vyzkoušeli jsme si i zahrát válečnou hru. Zapnuli jsme vše co šlo a zažili jsem něco neuvěřitelné. Protože XBOX nevlastním, byl jsem ohromen, jaký zvuk televize podává při střílení ze zbraní lehkých i těch těžkých jako je protiletadlová. Připadal jsem si jako za mlada, při vojenském cvičení na vojně. Opravdová nádherná, kterou jsem u tak tenké televize nečekal.

Uvnitř se nachází reproduktory 2x 10 W, jejichž součástí jsou bonusové vychytávky jako je DTS dekodéru, Dolby Digital Decoderu a bezdrátové zvukové synchronizace. Pokud vás zvuk neohromí, nevadí, můžete si snadno do televize zapojit vlastní soustavu.

Elegantní vzhled 3D televize

Televizi LG 55EG920V je opravdu výborná koupě s moderní technologií za výbornou cenu. Její vzhled je opravdu elegantní s mírným prohnutím, který dodává na kvalitě pozorovacího úhlu. Televize je také na to co obsahuje velice tenká. Sice raději doporučuji televize GOGEN a LG moc nemám rád, dnes musí opravdu smeknout klobouk. Jen mě opět napadá, je sestrojena kvalitně bez „kurvítka“ aby nám vydržela mnoho let?

Elektrická spotřeba třídy „A“

Asi největší nevýhodou, jsem našel vyšší spotřebu v elektrické energii, kdy při maximálním výkonu si vzala 100 W, ale není se čemu divit, napříč tomu co všechno v sobě má. Energická úspora třídy „A“ je pořád úžasná.

Obrazovka
Úhlopříčka obrazovky 139 cm (55″)
Rozlišení displeje Ultra HD (4K)
3D Pasivní
Frekvenční index Neomezeně
Zobrazovací frekvence panelu Neomezeně Hz
Technologie displeje OLED
HDR Ne
Technologie TV
Počet tunerů 1 tuner (s nahráváním)
Smart TV Ano
HbbTV Ano
Wifi Integrovaná
TV tuner DVB-T2 (H.265) – Certifikováno ČRa, DVB-T2 (H.265), DVB-T, DVB-C, DVB-S2
Integrovaný DVD přehrávač Ne
Nahrávání dig.TV vysílání ano
Dual Play Ano
Prohnutá obrazovka Ano
Chytrý ovladač Ano (v balení)
IPS panel Ne
Konverze z 2D na 3D Ano
Operační systém TV webOS 2.0
Ovládání hlasem Ne
Ovládání gesty Ne
Upscaling do rozlišení UHD Ano
web kamera Ne
Zvuk
Výkon L+R 20 W
Vstupy
HDMI vstup 3
Scart AV 1
LAN (Ethernet) Ano
USB 2.0 2
USB 3.0 1
Výstupy
Sluchátkový výstup Ne
Provozní informace
Energetická třída A
Příkon v zapnutém stavu prům. 99 W
Příkon v pohotovostním režimu 0.3 W
Napájení autozapalovač 12V Ne
Odhadované náklady na provoz TV za 1 rok 520 Kč
Odhadované náklady na provoz TV za 5 let 2602 Kč
Odhadované náklady na provoz TV za 10 let 5203 Kč
Další parametry
Hotelový mód Ne
Hmotnost bez podstavce 13.6 kg
Výška bez podstavce 70.3 cm
Šířka bez podstavce 122.5 cm
Hloubka bez podstavce 4.9 cm
VESA standard uchycení nepodporuje mm
Distribuce oficiální ČR
Televize pro náročné Ano
Barva TV černá
Rozměry
Šířka výrobku 122.5 cm
Výška výrobku 70.3 cm
Hloubka výrobku 4.9 cm
Hmotnost výrobku 22.0 kg
Šířka balení 143.5 cm
Výška balení 81.2 cm
Hloubka balení 22.5 cm
Hmotnost balení 28.0 kg
Prohlédněte si zkušenosti na 3D televizi LG 55EG920V, pokud se rozhodujete mezi koupi. Pokud máte osobně zkušenosti s touto televizí, budeme rádi, když napíšete vlastní zkušenost. Předem vám děkuji za mě a návštěvníky, kteří se rozhodují.

[WPCR_INSERT]

Návod zdarma: 13 tipů, jak prodloužit životnost televize

E-book ZDARMA: Jak prodloužit životnost televize

Chcete výrazně prodloužit životnost vaší televize, aby vám vydržela i 20 let?

Potom získejte E-book ZDARMA: 13 TIPŮ, jak prodloužit životnost televize. Stačí jen vyplnit níže e-mail, jméno a odeslat žádost, pomocí tlačítka.

Ověřený prodejce

Ověřený prodejce Kasa.cz - Doporučuje TVspecialista.czHodnocení 5 hvězd

Osobně nakupuji z kasa.cz, kde mají ty nejlevnější ceny a pří nákupu nad 1 000 Kč je doprava ZDARMA. E-shop Kasa.cz využívám již několik let a jsem s jejich profesionalitou vždy spokojen. Především nabízí ty nejnižší ceny na trhu. Rovněž k tomu, působí v ČR a SL po mnoho let a ví, jak se chovat ke svým zákazníkům.

(Možnost také splátkového kalendáře)

TV specialista

Martin Sladký (71 let) - TV specialista

Martin Sladký (71 let) – Ostrava

„Považuji se za TV specialistu, protože se věnuji elektronice od roku 1970 a  konkrétně televizorům od roku 1990. Prošli mi pod rukami tisíce typů a všechny dostupné značky na trhu, i ty co už mezi námi nejsou. Nyní už jsem v důchodu, sice bohužel už nejsem schopný pracovat rukami jako dříve, proto se aspoň koníčku věnuji na tomto portále, kde se snažím čtenářům pomoci s výběrem toho kvalitního televizoru na kterém si i třeba zapaří hry.

Pocházím z dob, kdy výrobky dosahovali opravdové kvality a taková televize, skříň nebo pračka vydržela i 20 let, což bohužel dnes vidím zřídka u jakéhokoliv produktu. Jelikož mám dlouholeté zkušenosti se všemi značkami, vybírám pouze ty které nabízejí opravdovou kvalitu.

Bohužel u mnohých značek s obrovskou výrobou, jsem zaznamenal vysokou poruchovost, proto se snažím zde na portálu doporučovat a recenzovat, pouze kvalitní a dlouhověké televize i  jiné produkty mnou zakoupené.“

Může vás zajímat

E-book ZDARMA: Jak prodloužit životnost televize

Chcete výrazně prodloužit životnost vaší televize, aby vám vydržela i 20 let?

Potom získejte E-book ZDARMA: 13 TIPŮ, jak prodloužit životnost televize. Stačí jen vyplnit níže e-mail, jméno a odeslat žádost, pomocí tlačítka.

[/fusion_builder_container][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]