3D Televize Panasonic TX-40DS630E - Recenze
 • Ověřené TV specialistou – Nejlevnější 3D televize
 • Výborná 3D televize za nízkou cenu
 • Kvalitní Full HD obraz
 • Velikost 100 cm (40″) ve 3D za výbornou cenu
 • Výborná SMART TV
 • Novodobá technologie, příprava na budoucnost
Úhlopříčka 100 cm, LED, Full HD, 1000 Hz, Smart TV, 3D aktivní, WiFi integrovaná, DVB-C/T/T2, HbbTV, HDMI vstup 3x, 2x USB port a nabízí nízkou energickou úsporu třídy A+, maximálně 50 W. Jde o kvalitní chytrou 3D televizi za výbornou cenu.
Vytvořil jsem další srovnání 3D televize, která je za výbornou cenu napříč funkcím a novodobé technologii. Nedávno jsem otestoval televizi Panasonic TX-40DS630E, která mě fascinovala svou běžnou cenou 12 000 Kč, která je vybavena chytrými funkcemi a 3D technologií.

Jelikož se za mojí praxi od roku 1999 změnily zcela technologie televizorů a prošlo mi pod rukami nespočet kousků, jsme schopen nezávisle a profesionálně ohodnotit jakoukoliv televizi. Protože jsem TV specialista již v důchodu, kde jsem se nudil, vytvořil jsem se synovce tento recenzní web o televizích, abych pomohl co nejvíce našim návštěvníkům při výběru té správné televize.

Televize Panasonic TX-40DS630E se mi dostala pod ruky čistě náhodou od mého známého, který ji potřeboval propojit s domácím kinem. Ihned jsem toho využil a otestoval, co taková televize dokáže a jaká je 3D technologie u této cenové kategorie oproti té dražší.

Hodnocení

Kvalita obrazu: Hodnocení - 4 hvězdy

Kvalita zvuku: Hodnocení - 5 hvězd

Vzhled: Hodnocení - 5 hvězd

Nízká poruchovost: Hodnocení - 4 hvězdy

Kvalitní zpracování el. součástek: Hodnocení - 5 hvězd

Chytrá technologie: Hodnocení - 5 hvězd

3D technologie: Hodnocení: 3 hvězdy

Rychlost procesů: Hodnocení - 5 hvězd

Cena a výkon: Hodnocení - 4 hvězdy

Výhody:

 • Kvalitní a ostrý obraz
 • Smart Funkce (Wi-Fi, aplikace, chytré ovládání.)
 • Nízká cena za 3D televizi
 • Energická úspora A+ (Max. 50W)
 • Zvuk výborný
 • Připravena na budoucnost
 • Ovládání hlasem

Nevýhody:

 • Nepodsvícený ovladač
 • Neotočný stojan

TIP: Pokud hledáte spolehlivost a kvalitu, potom televize Gogen, vás jistě potěší. Mám s těmito televizemi velice dobré zkušenosti. Výrobce Gogen si je vědom své kvality, proto ke svým produktům dodává 40 měsíční záruční dobu.

SMART televize Panasonic TX-40DS630E

Pokud bych srovnal televizi Panasonic TX-40DS630E za 12 000 Kč s nedávno recenzovanou 3D televizí LG 55EG920V za 59 000 Kč, pak určitě vede v mnoha směrech. Jeden z hlavních bohů je nekvalitnější zobrazovací rozlišení Full HD, které se musí pochopit při tak nízké ceně. Vyzkoušel jsem nějaké 3D filmy, abych mohl udělat lepší srovnání mezi Ultra HD a Full HD, kde Ultra HD samozřejmě vede.

Full HD u 3D televize je takový slabší průměr, ale já už jsem osobně z těch televizí rozmazlený. Běžný uživatel, jistě neprohloupí za tuto cenu. Televize Panasonic TX-40DS630E je v rozlišení 100 cm, což se hodí do místností jako je obývák, větší dětský pokoj nebo ložnice.

Přehrávaní vašich oblíbených filmů, seriálů a programů

Televize Panasonic TX-40DS630E se řadí mezi SMART TV, které samozřejmě nechybí integrovaná Wi-Fi díky niž je přístup na internetu rychlý a snadný. Můžete si tak spouštět televizní programy online, Youtube videa nebo písničky a mnoho dalšího.

Ano, lepší je surfovat po internetu u normálních počítačů, ale můžete televizi využít právě na výše uvedené zmínky. Navíc tento typ 3D televize nabízí technologii HbbTV, díky něhož získáte přístup o iVysílání České televize.

Vzpomínejte a chlubte se svými snímky

Televize Panasonic TX-40DS630E má v sobě zabudované dva porty na USB. Do něhož můžete zapojit vlastní zařízení. Nejenže si můžete svá videa sdílet na obrazovce pomocí USB, ale můžete také využít Bluetooth s nimž je sice přesun pomalejší, ale kolikrát se může hodit, kdy nenaleznete kabel. Ukažte přátelům a rodině své zážitky na velkoplošném zařízení. Navíc ještě obsahuje 3x HDMI vstup.

3D televize vám prohloubí zážitek

I když jsem se setkal s televizemi Ultra HD, které jsou o dost kvalitnější, nabízí Full HD spojenou s 3D technologií jiný zážitek s filmů a sportovních události. Televize Panasonic TX-40DS603E má v sobě aktivní 3D, což v reálu vypadá slušně.

Pokud jde o cenu a velikost této 3D chytré televize, mohu osobně doporučit. Za 12 000 Kč lepší televizi s 3D technologií s uhlopříčkou 100 cm neseženete. Nevýhodou je, že potřebujete brýle, které si budete muset dokoupit, ale nebojte, nejsou drahé.

My Home Screen

Přizpůsobená brána ke všemu, co se vám líbí
Díky systému my Home Screen si můžete přizpůsobit obrazovky, které budou obsahovat pouze odkazy na vaše oblíbené aplikace a obsah. A co je ještě lepší, vlastní úvodní obrazovku si může nastavit každý člen vaší domácnosti, takže se každý rychleji a jednodušeji dostane k oblíbenému obsahu.

In House TV Streaming

Šikovná funkce díky niž můžete rozeslat signál do jiných televizí, pomocí směrovače, který je zabudovaný uvnitř televize.

*Tato funkce nemusí být použitelná v případě nestabilní sítě nebo s určitým obsahem.

Voice Assistant

Udělejte si z televize kamaráda a mluvte na ní. Ne, vážně. Televize Panasonic TX-40DS603E nabízí funkci Voice Assistant díky něhož můžete ovládat snadno televize pomocí hlasových povelů. Za chvíli nám asi televize budou nosit také jídlo.

Energická úspora třída „A+“

Televize jsou takový dlouhodobý žrout elektrické spotřeby, protože většina z nás má televizi zapnutou celý den a to i jen jako kulisu. Televize Panasonic TX-40DS630E je ošetřena velice solidně a při plném využití si vezme maximálně 50 W. To je o něco nižší spotřeba než u klasických 60 W žárovek.

Obrazovka
Úhlopříčka obrazovky 100 cm (40″)
Rozlišení displeje Full HD
3D Aktivní
Frekvenční index 1000 Hz
Zobrazovací frekvence panelu 100 Hz
Technologie displeje LED
HDR Ne
Technologie TV
Počet tunerů 1 tuner
Smart TV Ano
HbbTV Ano
Wifi Integrovaná
TV tuner DVB-T2, DVB-T, DVB-C
Integrovaný DVD přehrávač Ne
Nahrávání dig.TV vysílání ne
Dual Play Ne
Prohnutá obrazovka Ne
Chytrý ovladač Ne
IPS panel Ne
Konverze z 2D na 3D Ano
Operační systém TV OS značky
Ovládání hlasem Ano
Ovládání gesty Ne
Upscaling do rozlišení UHD Ne
web kamera Ne
Zvuk
Výkon L+R 20 W
Vstupy
HDMI vstup 3
Scart AV 1
LAN (Ethernet) Ano
USB 2.0 2
Výstupy
Sluchátkový výstup Ano ( nezávislá hlasitost sluchátek a repro TV)
Provozní informace
Energetická třída A+
Příkon v zapnutém stavu prům. 49 W
Příkon v pohotovostním režimu 0.2 W
Příkon ve vypnutém stavu 0.2 W
Napájení autozapalovač 12V Ne
Odhadované náklady na provoz TV za 1 rok 258 Kč
Odhadované náklady na provoz TV za 5 let 1288 Kč
Odhadované náklady na provoz TV za 10 let 2575 Kč
Další parametry
Hotelový mód Ano
Hmotnost bez podstavce 10.5 kg
Výška bez podstavce 51.8 cm
Šířka bez podstavce 90.4 cm
Hloubka bez podstavce 4.7 cm
VESA standard uchycení 200×200 mm
Distribuce oficiální ČR
Televize pro náročné Ne
Barva TV stříbrná
Rozměry
Šířka výrobku 90.4 cm
Výška výrobku 56.0 cm
Hloubka výrobku 20.2 cm
Hmotnost výrobku 12.0 kg
Šířka balení 130.2 cm
Výška balení 64.7 cm
Hloubka balení 11.5 cm
Hmotnost balení 15.0 kg

 

Napište zde své osobní zkušenosti s televizí Panasonic TX-40DS630E, můžete tak pomoci našim návštěvníkům při rozhodování.

[WPCR_INSERT]

Návod zdarma: 13 tipů, jak prodloužit životnost televize

E-book ZDARMA: Jak prodloužit životnost televize

Chcete výrazně prodloužit životnost vaší televize, aby vám vydržela i 20 let?

Potom získejte E-book ZDARMA: 13 TIPŮ, jak prodloužit životnost televize. Stačí jen vyplnit níže e-mail, jméno a odeslat žádost, pomocí tlačítka.

Ověřený prodejce

Ověřený prodejce Kasa.cz - Doporučuje TVspecialista.czHodnocení 5 hvězd

Osobně nakupuji z kasa.cz, kde mají ty nejlevnější ceny a pří nákupu nad 1 000 Kč je doprava ZDARMA. E-shop Kasa.cz využívám již několik let a jsem s jejich profesionalitou vždy spokojen. Především nabízí ty nejnižší ceny na trhu od ověřeného prodejce, působící na trhu mnoho let.

Cena TV v Kasa.cz: 11 689 Kč

Běžná cena: 14 490 Kč

(Možnost také splátkového kalendáře)

TV specialista

Martin Sladký - TV Specialista

Martin Sladký (71 let) – Ostrava

„Považuji se za TV specialistu, protože se věnuji elektronice od roku 1970 a  konkrétně televizorům od roku 1990. Prošli mi pod rukami tisíce typů a všechny dostupné značky na trhu, i ty co už mezi námi nejsou. Nyní už jsem v důchodu, sice bohužel už nejsem schopný pracovat rukami jako dříve, proto se aspoň koníčku věnuji na tomto portále, kde se snažím čtenářům pomoci s výběrem toho kvalitního televizoru.

Pocházím z dob, kdy výrobky dosahovali opravdové kvality a taková televize, skříň nebo pračka vydržela i 20 let, což bohužel dnes vidím zřídka u jakéhokoliv produktu. Jelikož mám dlouholeté zkušenosti se všemi značkami, vybírám pouze ty které nabízejí opravdovou kvalitu.

Bohužel u mnohých značek s obrovskou výrobou, jsem zaznamenal vysokou poruchovost, proto se snažím zde na portálu doporučovat a recenzovat, pouze kvalitní a dlouhověké televize i  jiné produkty mnou zakoupené. “

Může vás zajímat

E-book ZDARMA: Jak prodloužit životnost televize

Chcete výrazně prodloužit životnost vaší televize, aby vám vydržela i 20 let?

Potom získejte E-book ZDARMA: 13 TIPŮ, jak prodloužit životnost televize. Stačí jen vyplnit níže e-mail, jméno a odeslat žádost, pomocí tlačítka.