Velmi výkonná televize LG 55EG9A7V – recenze
 • Ověřené TV specialistou
 • Standardní záruka 24 měsíců

 • Excelentní Oled displej
 • Uhlopříčka 139 cm (55“) s Full HD rozlišením
 • Připojení k internetu
Úhlopříčka 139 cm, OLED, Full HD rozlišení, Pixel Dimming, DCI 91%, WiFi integrovaná, DVB-C/S2/T/T2 (H.265) – Certifikováno ČRa, HDMI vstup 2x,  Bluetooth, LAN,, Energetická třída A+ s maximální spotřebou max. 50W, USB port 3x, Smart TV

Další televize, kterou jsem pro vás otestoval a zrecenzoval, je LG 55EG9A7V. Už na první pohled se tváří jako velmi výkonná televize – a opravdu velmi výkonná je. Nadchla mě už na první pohled, jen málokterá televize působí tak majestátně a elegantně. Člověka na první pohled uchvátí její jedinečný design, především absence jakéhokoli viditelného orámování OLED displeje. Rám u LG 55EG9A7V rozhodně nečekejte, a už to jí velmi dodává na luxusním vzhledu. Další obrovskou předností je štíhlost, která vás jednoznačně okouzlí.

Jihokorejská společnost LG má s výrobou televizí velké zkušenosti a ty každoročně zúročuje a inovuje. To se bezesporu podepsalo také na modelu LG 55EG9A7V, ten sice není levný, ale za cenu pod 30 000 Kč se vyplatí – i když nedělejme si iluze, část platíte i za značku.

Byla by škoda se v případě televize LG 55EG9A7V nezastavit detailněji u designu, protože si to zaslouží, jde vidět, že designéři si dali skutečně záležet a nejedná se o klasickou nevýraznou „černou placku“, jako je podstatná část televizí. Samotná obrazovka o uhlopříčce 139 cm působí lehce, absence rámečku ještě více podtrhuje divácký zážitek. Televize stojí na elegantním podstavci, který vyčnívá ostrými hranami a celkově tak televize LG 55EG9A7V působí futuristicky.

Svými vlastnostmi vás televize LG 55EG9A7V ohromí, stejně jako mě

Během svého profesního života jsem měl možnost setkat se s mnoha televizemi, některé byly výrazně lepší, ale také podstatně dražší. Většina jich však byla horších – s čistým svědomím mohu říct, že LG 55EG9A7V je skvělou volbou pro všechny, kteří rádi tráví čas u televize a umí si to vychutnat. Sledovat filmy na tak velké obrazovce, navíc s rozlišením Full HD je fantastické. Tuto televizi bych osobně určitě doporučil náročnějším divákům, kteří mají rádi kvalitu ve všech směrech.

Velmi výkonná TV, které samozřejmě odpovídá i cena. Běžně stojí okolo 50 000 Kč, ale v některých obchodech ji můžete pořídit výrazně levněji. Například Kasa.cz má často výrazné slevy, můžete ji tak pořídit s neuvěřitelnou slevou 40 %, což dělá 20 000 Kč – a jako TV expert říkám, že takový kup se skutečně vyplatí.

Nevýhodou může být jedině cena a pár dalších drobností

Televize LG 55EG9A7V rozhodně není levná televize. Právě cena může být velkou nevýhodou, protože se pohybuje až okolo 50 000 Kč. To není málo, naštěstí jsem zjistil, že si tuto úžasnou televizi můžete pořídit i ve slevě, například na Kasa.cz to dělá celých 20 000 Kč slevy – a to už se vyplatí, protože výkon LG 55EG9A7V opravdu takové ceně odpovídá. Pokud byste platili plnou cenu, pak bohužel platíte značnou část za značku.

Hodnocení

Kvalita obrazu: Hodnocení - 5 hvězd

Kvalita zvuku: Hodnocení - 4 hvězdy

Vzhled: Hodnocení - 4 hvězdy

Nízká poruchovost: Hodnocení - 4 hvězdy

Kvalitní zpracování el. součástek: Hodnocení - 5 hvězd

Chytrá technologie: Hodnocení - 4 hvězdy

Rychlost procesů: Hodnocení - 5 hvězd

Cena a výkon: Hodnocení - 4 hvězdy

TV specialista - Výhody produktu Výhody:

 • excelentní OLED displej o uhlopříčce 139 cm (55“) s Full HD rozlišením
 • samozřejmostí je podpora nového vysílání DVB T2
 • televize je i přes svůj vysoký výkon stále energeticky úsporná, spadá do A kategorie
 • ovládání je velmi intuitivní, snadno ho pochopíte
 • několik unikátních módu, například herní nebo hotelový
 • dětská pojistka, díky které omezíte funkce televize
 • připojení k internetu pomocí WiFi, se kterým můžete využít HbbTV nebo VOYO a podobně
 • možnost propojení s dalšími zařízeními přes Bluetooth
 • uživatelská grafická nástavba webOS 2.0 pro ještě snadnější manipulaci a jednoduchou dostupnost všech funkcí
 • standardní záruka 24 měsíců
 • značka LG, která má tradici a je zárukou kvalitní televize

TV specialista - Nevýhody produktu Nevýhody:

 • ani v této cenové kategorii se nedočkáte podpory 3D
 • USB je starší typ 2.0, což může zpomalovat přenos dat
 • chybí prohnutá obrazovka, která přináší jednotnou sledovací vzdálenost a lepší pozorovací úhly
 • zvuk je opět spíše průměrný, možná lehce nadprůměrný, ale k jeho dokonalosti budete potřebovat kvalitní reproduktory

Moderní a vynikající OLED displej mě ohromil

Na Smart TV LG 55EG9A7V mě nejvíce zaujal displej. Jeho kvalitní provedení technologií OLED mu ještě přidává na atraktivnosti a je opravdu dechberoucí na něm cokoli sledovat. Vysoce detailní rozlišení 1920 × 1080 při uhlopříčce 139 cm vám poskytuje fantastický divácký zážitek.

Shlédl jsem oblíbené filmy, ale i sportovní přenosy a jen těžko jsem se s televizí následně po testování loučil. To je možná také důvod, proč je má LG 55EG9A7V recenze tak pozitivně laděna – tento televizor si to zkrátka svými vlastnostmi zaslouží.

Zvuk je průměrný, ale určitě vás neurazí

Na televizi je sice nejdůležitější právě kvalita displeje, ale neméně podstatný je samozřejmě zvuk. Jak si v případě audio stránky vede nepříliš levná televize LG 55EG9A7V?

Musím uznat, že zvuk je lepší než u televizí v nižší cenové kategorii, ale není to žádné terno, které by mě ohromilo – na rozdíl od displeje. Zkrátka také v tomto případě může být kvalita zvuku trochu minus, ale nejde o nic, co by nezlepšily kvalitní reproduktory.

Moderní technologie DVB T2 není překážkou

Také tato Smart TV LG 55EG9A7V podporuje nové vysílání DVB T2, což oceňuji já, ale především i zákazníci. Nebudete se tak v budoucnu muset starat o to, jak příjem „vysílání budoucnosti“ zajistit, nejčastěji to bude set-top-boxem za nemalé peníze.

Díky kompatibilitě u LG však můžete tyto starosti hodit jednoduše za hlavu. LG se sama o sobě snaží, aby její televizory byly konkurenceschopné, a to je také důvod velkých inovací, čehož je právě model LG 55EG9A7V důkazem.

Využijte technologii HbbTV naplno a zpřístupněte si až 10 let videa

Zkratka HbbTV v sobě skrývá označení hybridní televize, která kombinuje televizní vysílání s širokopásmovým internetem. Říkáte si, jaké to může mít výhody? Jednoduše tak získáte přístup k videu, jehož objem je tak velký, že kdybyste ho sledovali nepřetržitě, strávili byste u televize okolo 10 let. Zaručí vám to HbbTV České televize, které zahájilo své vysílání v roce 2012 a od té doby si získalo značnou oblibu diváků.

Pokud vás zajímá více o HbbTV vysílání, neváhejte si zjistit více informací, vše potřebné najdete přímo na webu České televize.

Rok provozu televize LG 55EG9A7V vás stojí přibližně jen 580 Kč

Skutečně, rok standardního používání tohoto televizoru vás bude při vyúčtování za elektřinu stát jen přibližně 580 Kč. A to díky úsporné energetické náročnosti, která se pohybuje v kategorii A. Spotřebiče v této kategorii jsou velmi úsporné, například oproti starším televizorům uspoříte přibližně 40 % nákladů. Jako TV specialista také vím, že při takovém výkonu není tak malá spotřeba pravidlem, proto tuto inovaci opravdu oceňuji.

Kde zakoupit model televize LG 55EG9A7V

Pokud přemýšlíte o koupi, jednoznačně vám doporučuji Kasa.cz, jak jsem ostatně už v této LG 55EG9A7V recenzi několikrát udělal, a to z jednoho prostého důvodu – chci vám pomoci ušetřit 20 000 Kč.

Aktuálně, kdy tuto recenzi pro vás píši, mají právě na Kasa.cz slevu 40%, takže je televize zlevněna z 50 000 Kč na přibližně 30 000 Kč – řekněte, to už je podstatný rozdíl, že ano? Za cenu 30 000 Kč se tato televize opravdu vyplatí, ale za standardní plnou cenu platíte podstatnou část i za značku, což je dle mého názoru zbytečné.

Obrazovka
Technologie displeje OLED
Úhlopříčka obrazovky 139 cm (55″)
Rozlišení displeje Full HD
Frekvence panelu Neomezeně Hz
Index zpracování obrazu Neomezeně
HDR (vysoce dynamický rozsah) Ne
Prohnutá obrazovka Ne
Technologie TV
Smart TV Ano
HbbTV (červené tlačítko) Ano
Integrovaný tuner DVB-T2, DVB-T, DVB-T2 (H.265) – Certifikováno ČRa, DVB-S2, DVB-C
3D Ne
Konverze z 2D na 3D Ne
Operační systém TV webOS 2.0
Wifi Integrovaná
Integrovaný DVD přehrávač Ne
Ovládání hlasem Ne
Chytrý ovladač Ano (v balení)
Zvuk
Hudební výkon 20 W
Vstupy
Počet HDMI 3
USB 2.0 3
LAN (Ethernet) Ano
Scart Ne
Výstupy
Sluchátkový výstup Ne
Provozní informace
Energetická třída A
Spotřeba v běžném režimu 111 W
Spotřeba v pohotovostním režimu 0.3 W
Napájení 12/24 V Ne
Odhadované náklady na provoz TV za 1 rok 583 Kč
Odhadované náklady na provoz TV za 5 let 2917 Kč
Odhadované náklady na provoz TV za 10 let 5834 Kč
Další parametry
PVR (záznam na USB/HDD) Ano
Hotelový mód Ano
Televize pro náročné Ano
Barva stříbrná, černá
Rozměr pro uchycení (VESA) 200×300 mm
Hmotnost bez podstavce 18.5 kg
Výška bez podstavce 70.8 cm
Šířka bez podstavce 122.9 cm
Hloubka bez podstavce 4.9 cm
Rozměry výrobku
Šířka výrobku 122.9 cm
Výška výrobku 75.9 cm
Hloubka výrobku 22.5 cm
Hmotnost výrobku 20.0 kg
Rozměry balení
Šířka balení 145.1 cm
Výška balení 82.6 cm
Hloubka balení 22.8 cm
Hmotnost balení 26.5 kg

Televize LG 55EG9A7V a zkušenosti uživatelů

Vlastníte tuto unikátní televizi také vy? Přispějte nám svým názorem, jak jste s ní spokojeni a zda splnila všechna vaše očekávání. Velmi mě také potěší, pokud napíšete, že jste na základě této recenze zakoupili LG 55EG9A7V ve výhodné ceně a pomohl jsem vám tak ušetřit. Já osobně tento televizor mohu jen doporučit, a co vy?

[WPCR_INSERT]
Návod zdarma: 13 tipů, jak prodloužit životnost televize

E-book ZDARMA: Jak prodloužit životnost televize

Chcete výrazně prodloužit životnost vaší televize, aby vám vydržela i 20 let?

Potom získejte E-book ZDARMA: 13 TIPŮ, jak prodloužit životnost televize. Stačí jen vyplnit níže e-mail, jméno a odeslat žádost, pomocí tlačítka.

Ověřený prodejce

Ověřený prodejce Kasa.cz - Doporučuje TVspecialista.czHodnocení 5 hvězd

Osobně nakupuji z kasa.cz, kde mají ty nejlevnější ceny a pří nákupu nad 1 000 Kč je doprava ZDARMA. E-shop Kasa.cz využívám již několik let a jsem s jejich profesionalitou vždy spokojen. Především nabízí ty nejnižší ceny na trhu. Rovněž k tomu, působí v ČR a SL po mnoho let a ví, jak se chovat ke svým zákazníkům.

(Možnost také splátkového kalendáře)

TV specialista

Martin Sladký (71 let) - TV specialista

Martin Sladký (71 let) – Ostrava

„Považuji se za TV specialistu, protože se věnuji elektronice od roku 1970 a  konkrétně televizorům od roku 1990. Prošli mi pod rukami tisíce typů a všechny dostupné značky na trhu, i ty co už mezi námi nejsou. Nyní už jsem v důchodu, sice bohužel už nejsem schopný pracovat rukami jako dříve, proto se aspoň koníčku věnuji na tomto portále, kde se snažím čtenářům pomoci s výběrem toho kvalitního televizoru na kterém si i třeba zapaří hry.

Pocházím z dob, kdy výrobky dosahovali opravdové kvality a taková televize, skříň nebo pračka vydržela i 20 let, což bohužel dnes vidím zřídka u jakéhokoliv produktu. Jelikož mám dlouholeté zkušenosti se všemi značkami, vybírám pouze ty které nabízejí opravdovou kvalitu.

Bohužel u mnohých značek s obrovskou výrobou, jsem zaznamenal vysokou poruchovost, proto se snažím zde na portálu doporučovat a recenzovat, pouze kvalitní a dlouhověké televize i  jiné produkty mnou zakoupené.“

Může vás zajímat

E-book ZDARMA: Jak prodloužit životnost televize

Chcete výrazně prodloužit životnost vaší televize, aby vám vydržela i 20 let?

Potom získejte E-book ZDARMA: 13 TIPŮ, jak prodloužit životnost televize. Stačí jen vyplnit níže e-mail, jméno a odeslat žádost, pomocí tlačítka.

[/fusion_builder_container][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]